← Sikkim

Sikkim Mahananda Express

[středa 12.3.2014 - den 24]

Zpoždění jsme přes noc nezkrátili, naopak jsme ještě něco přidali. Zaujali jsme bihárskou jízdní policii, která procházela vlakem, a dostali jsme instrukce, jak se nenechat ve vlaku okrást. Opět jsem z otevřených dveří sledoval život okolo tratě - sušící se kravská hovna na zdech, rýžová políčka, komíny cihelen, palmy. Kamil se spřátelil s muslimy z vedlejšího vagonu, kam byl posléze pozván ke stolu. Vlakem procházelo jako vždy spousta žebráků, prodejců všehomožného, bříšní tanečnice (která byla nejspíš transvestitou). S rodinkou spolucestujících indických muslimů jsme si zahráli dobble. Zpoždění dále rostlo, a tak nás čekala další noc ve vlaku. No, aspoň jsme ušetřili za hotel.


Nové Díllí

[čtvrtek 13.3.2014 - den 25]

V noci jsme dlouho stáli na nějaké stanici. Šli jsme se protáhnout a na nástupišti jsme viděli ve 2:30 montovat 3 dělníky, v úplné tmě se dvěma hodně slabými světýlky, lavičky. Opět nás budila ve vlaku policie, která měla starost o naše batohy, které jsme ale měli dostatečně přikurtované k lůžkům. K ránu jsme se přesunuli do vedlejšího vagonu, protože narozdíl od toho našeho disponoval zásuvkami. Zde se opět ukázalo jak je dobré mít s sebou klasickou českou rozdvojku :) Do konečné stanice Old Delhi jsme dojeli kolem poledne se zpožděním přes 18 hodin. Před nádražím jsme si vzali rikšu a jeli na nám již známé hlavní nádraží, kde jsme uložili batohy a vyrazili strávit pár posledních hodin po Dillí. Batohy jsme uložili jsme nakonec v metru a pěšky vyrazili ke kešce Step Well, což je historická stavba se širokým schodištěm do země, která dříve sloužila jako zdroj vody. Rikšou jsme se přesunuli do vládní čtvrti, prošli kolem prezidentského paláce a poznali i tu přívětivější část metropole. Pokračovali jsme do džungle (oni tomu říkají park, který je zelenými plícemi smogového Dillí) uprostřed města odlovit několik keší. Byla tu spousta opic, prase domácí i divočák. Rikšou jsme se opět přesunuli na kulaté náměstí Connaught place, kde jsme se věnovali nakupování. Povečeřeli jsme opět ve čtvrti Paharganj ve stejném podniku jako na začátku cesty. Pak už jsme jen přes nádraží došli do metra, vyzvedli batohy a vyrazili poloprázdným metrem na letiště.


Návrat

[pátek 14.3.2014 - den 26]

Ve 4 hodiny ráno jsme odletěli z Dillí, v Dubaji jsme měli 2 hodiny na přestup, který jsme využili k prohlídce letiště, a pak už jen let do Prahy, kde jsme se mohli kochat krásným výhledem na hory Kurdistánu. Ve 12:30 jsme přistáli v Praze, a tím skončilo naše více než třítýdenní putování. Jenom cestou z letiště po Evropské nám přišlo, že je tu nějak moc ticho :)


Fotogalerie