← Rio de Janeiro

Zmrzlý New York

[středa 6.1.2016 - den 22]

Po devítihodinovém letu jsme přistáli na JFK. Měli jsme tu do dalšího letu skoro deset volných hodin, které jsme věnovali rychlé návštěvě Manhattanu. Při vstupu do USA jsme trošku zmatkovali, protože jsme nevěděli, jestli se postavit do fronty Returning ESTA nebo té delší druhé. Nakonec se ale ukázalo, že ta první byla naše. V São Paulu nás varovali, že tady budeme muset znovu odbavit velké zavazadlo. Skutečně batohy nacházíme na carouselu a musíme je tak poponést k přepážce Delty a nechat poslat do Prahy.

Nasedli jsme na Airtrain, který jezdí po letišti kolečko mezi terminály a některé spoje zajíždí ke stanici metra Jamaica Station. Tam jsme si koupili lístky do metra a  vyrazili do newoyrského podzemí. Dojeli jsme metrem E do stanice Spring Street, kde jsme opustili ještě relativně teplé metro a vylezli na ulici, kde jsme hned dostali ledovou facku. Na jasné počasí s ledovým větrem a teplotou kolem nuly jsme nebyli úplně ideálně oblečeni, takže zbytek stráveného času jsme víceméně proklepali zimou.


V okolí stanice nacházíme jednu z mála keší a snažíme se objevit nějaký ten benchmark. To se nám naštěstí podaří, takže po APE keši si přivezeme další ikonku do našich geoprofilů. Šli jsme kousek po břehu řeky Hudson, smutně koukali na stát New Jersey za řekou, který bysme si také rádi rozsvítili, ale to se nepodařilo.

Došli jsme k památníku Ground Zero pod One World Center. Tady jsme už tu zimu nevydrželi a zašli jsme do Mekáče. Do Mekáče na Broadwayi to ale byla prostě povinnost.

Když jsme jakž takž rozmrzli, tak jsme zašli do nedaleké Wall Street a zašli omrknout Brooklynský most. Cestou zpět jsme ještě koukli do Battery parku, zamávali soše Svobody a vrátili se ke Ground Zero, kde jsme vlezli do metra a vrátili se na letiště.

Pak už nás čekala jen bezpečnostní kontrola a další noční let, tentokrát jen 6,5 hodinový. V Amsterdamu jsme jen rychle přeběhli k evropským gatům a brazilským Embraerem jsme se za hodinu dopravili do mrazivé, mlhavé a zasněžené Prahy.


Výlet jsme oficiálně ukončili v centru konečně pořádným českým pivem a rozjeli se do svých domovů.


Fotogalerie